Klimatyzacja Oświęcim – nasza propozycja

Zamów klimatyzację

Zajmujemy się kompleksowym montażem klimatyzacji w Oświęcimiu i okolicach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zaoferować najwyższą jakość usług i sprawdzone rozwiązania. W swojej pracy wykorzystujemy wyłącznie sprzęt sprawdzonych dystrybutorów, których charakteryzuje się solidnością i wytrzymałością. Tym samym wykonywane przez nas instalacje służą z powodzeniem przez wiele lat.

Klucz do efektywnej pracy – klimatyzacja w Oświęcimiu

Klimatyzacja jest procesem wymiany powietrza w danym pomieszczeniu, którego głównym celem jest utrzymanie pożądanych warunków klimatycznych w pomieszczeniu. Priorytetem jest temperatura, prędkość przepływu powietrza i wilgotność. Podstawowym założeniem jest zapewnienie odpowiednich warunków do pracy i funkcjonowania, określonych dla przemysłu. Aby osiągnąć wysoki poziom jakości, w swojej pracy odwołujemy się do wrażeń cieplnych profesora Fangera, który określił je za pomocą wskaźników PMV i PPD. Ich polskim odpowiednikiem jest Polska Norma PN-85/N-08013. Zgodnie z nimi, optymalna temperatura w lecie to 23-26 stopni Celsjusza, a w zimie 20-24 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza zaś 35-65%, a prędkość powietrza 0,2-0,5 m/s.

Sytuacja jest bardzo podobno, w przypadku wszelkiego rodzaju procesach technologicznych. Wymagają one zachowania optymalnych parametrów powietrza wewnętrznego, wraz z zachowaniem odpowiednich wahań temperatury, prędkości powietrza i wilgotności względnej. Odpowiednia aranżacja procesu technologicznego pozwala zachować najwyższy poziom czystości mechanicznej, chemicznej i mikrobiologicznej powietrza.

Klimatyzacja Oświęcim – nasza oferta

Montaż klimatyzatorów okiennych – zajmujemy się montażem klimatyzatorów chłodzących i chłodząco-grzejących. Mają one kształt prostopadłościanu i są niezwykle proste w montażu. Instalowane są najczęściej w oknie lub ścianie zewnętrznej, w taki sposób, aby część urządzenia znajdowała się wewnątrz, a część na zewnątrz budynku. To urządzenia składające się z tylko jednej części. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, nie posiadają osobnej jednostki zewnętrznej i nie wymagają prowadzenia instalacji freonowej. Ich zakres mocy chłodniczej waha się od 1.8 kW do 7.8 kW. Tym samym są przeznaczone także do chłodzenia większych pomieszczeń.

Montaż klimatyzatorów Split – ten typ klimatyzatorów pozwala chłodzić i nagrzewać powietrze wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Składają się z dwóch jednostek – jednej umieszczonej na zewnątrz i drugiej umieszczonej we wnętrzu. Są połączone linią freonową, złożoną z miedzianych rurek, której głównym celem jest transport czynnika chłodzącego. Jednostki wewnętrzne klimatyzatorów, w zależności od potrzeb i możliwości mogą być: ścienne, kasetonowe, kanałowe, stojące i podsufitowe.

Ponadto, zajmujemy się montażem klimatyzatorów typu Multi Split i central klimatyzacyjnych. Dostosowane są one do większych powierzchni. Oprócz tego, zajmujemy się także sprzedażą klimatyzatorów przenośnych, które stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznej klimatyzacji w Oświęcimiu i okolicach.