Klimatyzacja Rybnik – wieloletnie doświadczenie

Zamów klimatyzację

Montażem i serwisem klimatyzacji w Rybniku i okolicach Górnego Śląska zajmujemy się od kilku lat. W tym czasie zyskaliśmy niezbędne doświadczenie w branży i zrozumieliśmy potrzeby naszych klientów, które dzisiaj owocują pełną optymalizacją większością procesów, związanych z montażem, instalacją i serwisem klimatyzacji.

Profesjonalizm – montaż klimatyzacji Rybnik

Mamy świadomość, że cały proces wymiany powietrza w danym pomieszczeniu  jest złożony. Jedynie sprawne połączenie wszystkich działań pozwala uzyskać pożądany efekt. Na swoim koncie mamy wiele stworzonych instalacji, dzięki czemu wiemy, ze kluczowe elementy klimatyzacji to:

  • wilgotność
  • temperatura
  • prędkość przepływu powietrza
  • średnia temperatura promieniowania

Podstawowym celem instalacji klimatyzacji w Rybniku jest zagwarantowanie odpowiednich warunków pracy dla wszystkich osób, przebywających w danym pomieszczeniu. Aby precyzyjnie określić wrażenia cieplne ludzkiego ciała, duński profesor Ole Fanger stworzył normy określające optymalne warunki do pracy dla pracowników. Zostały one określone wskaźnikami PMV i PPD. Polskim odpowiednikiem tych oznaczeń jest Norma PN-85/N-08013. Oba dokumenty informują o tym, że kluczowym aspektem w kontekście utrzymania odpowiedniej jakości powietrza jest jego czystość i zawartość tlenu. Normy wilgotność powietrza określone są na poziomie 35-65%, a prędkości powietrza w zakresie 0,2-0,5 m/s. Normy dla temperatury wynoszą 23-26 stopni Celsjusza w lecie i 20-24 stopnie Celsjusza w zimie.

Klimatyzacja Rybnik – montaż klimatyzatorów okiennych

Klimatyzatory okienne to jednostki chłodząco-grzejące i chłodzące. Charakteryzują się one prostopadłym kształtem i prostotą montażu. Instalujemy je niemal zawsze na zewnętrznej ścianie lub w oknie, dbając o to, aby część znajdowała się wewnątrz, a część zewnątrz. Klimatyzatory okienne to urządzenia jednoczęściowe, które nie posiadają instalacji freonowej. Posiadają zakres mocy na poziomie 1,8 – 7,8 kW, co pozwala skutecznie chłodzić również większe pomieszczenia.

Montaż klimatyzatorów typu Split – klimatyzacja Rybnik

Split to rodzaj klimatyzatorów, które pozwalają chłodzić i nagrzewać powietrze wewnętrzne. Klimatyzacja Rybnik w tym wydaniu składa się z dwóch jednostek:

  1. Wewnętrznej – umieszczanej wewnątrz budynku
  2. Zewnętrznej – umieszczanej na zewnątrz budynku

Połączone są ze sobą linią freonową (rurkami miedzianymi), których celem głównym jest przetransportowanie chłodzącego czynnika. Wewnątrz klimatyzatorów znajdują się jednostki, które w zależności od potrzeb i istniejących możliwości mogą być podsufitowe, kanałowe, stojące, kasetonowe i ścienne. Zajmujemy się zarówno montażem central klimatyzacyjnych, jak i klimatyzatorów typu Multi Split.

W swojej ofercie posiadamy klimatyzatory przenośne, które pozwalają  skutecznie zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniu, pozbywając się w ten sposób nadmiaru wilgoci. Są niezwykle praktyczne w użyciu. Świetnie sprawdzą się do niewielkich pomieszczeń, gdyż dysponują niewielką mocą chłodzącą. Zapewniamy kompleksowy serwis i obsługę urządzeń na terenie całej Polski.

Kontakt


GTH POLSKA
pl. Marcina Lutra 14
43-300 Bielsko-Biała

tel +48 33 810 02 61
tel. +48 500 030 202
biuro@gthpolska.pl

Tu jesteśmy!


 

GTH Polska

plac Marcina Lutra 14
43-300 Bielsko-Biała