Pompy ciepła Gliwice – alternatywna droga

Rozwój technologii sprawił, że na rynku możemy spotkać wiele systemów ogrzewania. Prym w tej dziedzinie wiodą klasyczne rozwiązania, takie jak centralne ogrzewanie czy ogrzewanie gazowe. Od kilku lat obserwujemy jednak zwrot w stronę systemów opartych na pompach ciepła. Spowodowane jest to czynnikami ekonomicznymi i ekologicznymi. Pompy ciepła w Gliwicach gwarantują pełną automatyzacje procesu ogrzewania. Dzięki obecności nowoczesnych czujników, system decyduje o tym, kiedy ogrzać wnętrze i do jakiej temperatury. Pozwala to na efektywne oszczędzanie energii i w rezultacie znacznie niższe rachunki za ogrzewanie.

Korzyści z instalacji pomp ciepła w Gliwiach

Ogrzewanie gospodarstwa domowego lub budynku firmowego to rozwiązanie niezwykle ekonomiczne. Dzięki niskim kosztom ogrzewania i eksploatacji system ten ma korzystny wpływ na środowisko naturalne. Ogranicza bowiem maksymalnie emisję szkodliwych substancji. Ponadto – pompy ciepła doskonale radzą sobie z pozyskaniem ciepłej wody użytkowej i basenowej. Jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu ciepła słonecznego, które gromadzi się w gruncie, wodzie gruntowej i powietrzu. Tym samym pozwala na oszczędności rzędu 80%, w porównaniu do klasycznych metod ogrzewania domu. To prosta droga do zwiększenia komfortu życia i zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Podział – pompy ciepła Gliwice

Gruntowne pompy ciepła dzielimy na dwa rodzaje – woda/woda i glikol/woda. Pierwsze z nich są ściśle skorelowane z wymiennikami gruntowymi pionowymi i wymiennikami poziomymi. Wymienniki pionowe, zwane też sondami są najczęściej wykorzystywane ze względu na efektywność, stabilność i niezawodność. Wymienniki te świetnie się regenerują, pozwalając tym samym zachować stabilne parametry pracy. Wymienniki poziome są znacznie rzadziej stosowane, z uwagi na mniejszą stabilność gruntu, dłuższy czas regeneracji i szybsze wychładzanie wierzchniej warstwy ziemi. Pompy idealnie sprawdzą się do ogrzewania podłogowego, lub do obiektów z basenem letnim. Pozwalają także sezonowo zwiększyć zapotrzebowanie na c.w.u.

Nasza oferta pomp ciepła w Gliwicach

Mając świadomość jak ważny jest proces ogrzewania w codziennym funkcjonowaniu chcemy zaoferować usługi najwyższej jakości. Naszym celem jest zapewnienie odpowiednich warunków temperaturowych w zależności od danego charakteru pomieszczenia i z uwzględnieniem zmian potrzeb klimatycznych w konkretnych okresach funkcjonalnych i czasowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie dopasować ofertę indywidualnie do potrzeb klientów indywidualnych, jak i firm. W trakcie trwania współpracy zapewniamy w pełni profesjonalny serwis gwarancji, a po zakończeniu tego okresu fachowy serwis pogwarancyjny. Okres gwarancyjny naszych usług wynosi od 2 do 5 lat. Posiadamy niezbędne uprawnienia i certyfikaty. Jesteśmy zrzeszeni między innymi w Ogólnopolskiej Izbie Serwisowej Arkonet.

Kontakt


GTH POLSKA
pl. Marcina Lutra 14
43-300 Bielsko-Biała

tel +48 33 810 02 61
tel. +48 500 030 202
biuro@gthpolska.pl

Tu jesteśmy!


 

GTH Polska

plac Marcina Lutra 14
43-300 Bielsko-Biała