Pompy ciepła Katowice – ekonomicznie i ekologicznie

Od 15 lat zajmujemy się fachową obsługą instalacji grzewczych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zaoferować usługi najwyższej jakości, które dostosowywane są do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Wiemy, jak ważnym procesem jest ogrzewanie gospodarstwa domowego czy budynku firmowego podczas okresu jesienno-zimowego. Dzięki dostarczaniu odpowiedniej ilości energii termicznej możemy swobodnie regulować temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Ogrzewanie to szeroko rozumiane pojęcie, którego celem jest zapewnienie odpowiednich warunków temperaturowych, w zależności od rodzaju pomieszczenia i danego okresu czasowego. Istnieje wiele sposobów na dostarczenie ciepła do budynku. Obecnie prym wiodą klasyczne rozwiązania, takie jak ogrzewanie gazowe czy centralne ogrzewania za pomocą pieca z podajnikiem. Powoli jednak uznanie zyskują nowoczesne pompy ciepła, które są rozwiązaniem bardziej ekologicznym i ekonomicznym. Dzięki całkowitej automatyzacji procesu grzewczego, system sam decyduje o tym kiedy ogrzać pomieszczeni, oszczędzając tym samym energię. Przekłada się to na zdecydowanie niższe rachunki za ogrzewanie.

Główne zalety instalacji pomp ciepła Katowice

Najważniejszym argumentem za instalacją pomp ciepła jest ekonomia i ekologia. To rozwiązanie, które zapewnia niezwykle niskie koszty ogrzewania i eksploatacji. Ponadto, wpływa pozytywnie na środowisko naturalne, dzięki ograniczeniu emisji szkodliwych substancji. Obecnie jest to najbardziej efektywny system grzewczy, który odpowiada również za pozyskanie wody basenowej i ciepłej wody użytkowej. Do tego celu można wykorzystać ciepło słoneczne, które gromadzi się w powietrzu, wodzie gruntowej i samym gruncie. Dzięki takiej optymalizacji, możemy oszczędzić nawet do 80% wszystkich kosztów wydawanych co roku na ogrzewanie klasycznymi technikami. Decydując się na instalacje pompy ciepła w Katowicach zwiększamy relatywnie poziom własnego życia, jednocześnie poprawiając jakość i wygodę funkcjonowania.

Jak to się robi? Czyli o instalacji pomp ciepła w Katowicach

Działanie pompy ciepła możemy porównać do działania lodówki. Pobiera ona w pierwszej kolejności ciepło z umieszczonych w jej środku produktów. Natomiast pompa pobiera ciepło, które skondensowane jest w otoczeniu, min. w gruncie, wodzie gruntowej i powietrzu. Tym samym pozwala regulować temperaturę w zakresie 5-45 stopni Celsjusza. Wysoka wydajność nie powoduje – jak mogłoby się wydawać – wydzielania szkodliwych substancji. Ponadto, pozwala ona skutecznie schłodzić obiekt w okresie letnim, nie wykorzystując do tego dodatkowych instalacji czy freonu.

Pompy ciepła dzielą się na dwa rodzaje – woda/woda i glikol/woda. Pierwsze z nich współpracują z wymiennikami gruntowymi pionowymi, a drugie z wymiennikami poziomymi:

  • Wymienniki pionowe – zwane także sondami są najczęściej stosowane ze względu na efektywność, niezawodność i stabilność. Wymienniki te świetnie się regenerują, co zapewnia utrzymanie stałych, wysokich parametrów pracy.
  • Wymienniki poziomie – wybieramy są zdecydowanie rzadziej, ze względu na szybsze wychładzanie wierzchniej warstwy ziemi, mniejszą stabilność gruntu i dłuższy czas regeneracji.

Kontakt


GTH POLSKA
pl. Marcina Lutra 14
43-300 Bielsko-Biała

tel +48 33 810 02 61
tel. +48 500 030 202
biuro@gthpolska.pl

Tu jesteśmy!


 

GTH Polska

plac Marcina Lutra 14
43-300 Bielsko-Biała