Wentylacja Chorzów – najlepsza jakość na Śląsku

Kontakt

Wentylacja to jeden z podstawowych procesów, który pozwala zachować wysoki poziom jakości powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki prawidłowemu rozmieszczeniu systemów wentylacyjnych, wysokiej jakości powietrze dopływa do pomieszczenia z zewnątrz, zapewniając bezpieczną pracę, zarówno organizmom żywym znajdującym się w pomieszczeniu, jak i wszystkim urządzeniom zużywającym powietrze. Dzięki przeprowadzeniu prawidłowej instalacji wentylacji Chorzów możemy skutecznie zapobiegać powstawaniu pleśni, brzydkich zapachów wewnętrznych i skroplin pary wodnej na szybach. Jednocześnie brak wentylacji w pomieszczeniu może prowadzić do chorób układu oddechowego, podrażnień błony śluzowej, alergii, przemęczenia, częstych bólów głowy i niszczenia ścian budynku.

Wentylacja w Chorzowie – nasze działania

Zajmujemy się wentylacją w Chorzowie od wielu lat. W tym czasie zyskaliśmy niezbędne doświadczenie w branży i zrozumieliśmy potrzeby naszych klientów. Jesteśmy jedną z najdłużej działających na Śląsku firm, zajmujących się klimatyzacją i wentylacją. Dostarczamy elementy grawitacyjne i mechaniczne, które wykorzystują wentylatory dachowe lub centrale wentylacyjne. Doświadczenie w branży zdobyliśmy montując nowoczesne instalacje na terenie Bielska-Białej, Żywca i Małopolski. Zajmujemy się montażem central wentylacyjnych, czyli urządzeń wyciągowo-nawiewnych, których głównym celem jest filtracja powietrza, dzięki odprowadzaniu z pomieszczenia powietrza zanieczyszczonego i jednoczesne doprowadzenie świeżego. Oprócz tego w swojej ofercie posiadamy montaż central nawiewno-wywiewnych z odzyskiem ciepła. To centrale droższe niż tradycyjne, aczkolwiek aspekt oszczędnościowy i ekologiczny za nimi przemawia.

Podstawowe rozwiązania w przypadku wentylacji Chorzów

Do podstawowych elementów odzysku energii zaliczymy:

  • wymiennik obrotowy – odzysk energii odbywa się za pomocą ochładzania i ogrzewania obracającego się rotatora, który wykonany został z pakietu lamelowego, tworząc system kanalików, przez które przepływa powietrze. Sprawność odzysku określana jest na poziomie 85%.
  • wymiennik krzyżowy – odzysk energii w tej metodzie odbywa się na skutek wymiany ciepła, pomiędzy powietrzem nawiewnym, a wywiewnym, które przepływa przez systemu nieruchomych kanałów utworzonych z bloku lamelowego. Sprawność szacuje się na 85%.
  • układ glikolowy – to układ dwóch wymienników jednej z dwóch części nawiewnych i dwóch z drugiej części wywiewnej, które połączone są ze sobą systemem rur. To czynnik krążący, który przenosi energię pobraną od jednego wymiennika i dostarcza do drugiego, dzięki czemu sprawność odzysku oscyluje na poziomie 50%.
  • montaż wentylatorów kanałowych, osiowych i dachowych
  • montaż aparatów grzewczo-wentylacyjnych – urządzenia przeznaczone do ogrzewania i wentylacji dużych powierzchni przemysłowych, które dostosowane są do pracy na powietrzu obiegowym; inne zastosowania wymagają odmiennego toku pracy

Kontakt


GTH POLSKA
pl. Marcina Lutra 14
43-300 Bielsko-Biała

tel +48 33 810 02 61
tel. +48 500 030 202
biuro@gthpolska.pl

Tu jesteśmy!


 

GTH Polska

plac Marcina Lutra 14
43-300 Bielsko-Biała