+48 500 030 202

Pompy ciepła Bielsko-Biała

Skontaktuj się

Pompy ciepła wykorzystywane są jako doskonała forma odnawialnej energii. Mogą być wykorzystywane  pośrednio w pozyskiwaniu energii z promieni słonecznych, wód gruntowych, powietrza czy energii skumulowanej w gruncie. W każdym przypadku następuje znaczne zużycie paliw kopalnych, zaoszczędzenie wartościowych zasobów i ograniczenie szkodliwych dla klimatu emisji dwutlenku węgla.

To główne powody, dla których pompy ciepła zyskały wielką popularność w ostatnim czasie. Ponadto – nowoczesne rodzaje pomp oprócz zapewniana w lecie przyjemnego klimatu w pomieszczeniu, dostarczają do domu orzeźwiający chłód, który koi i uspokaja.

Szeroka oferta pomp ciepła

Nasza oferta obejmuje pompy ciepła dostosowane do każdego zapotrzebowania. Na etapie planowania można uwzględnić okoliczności budowalne i konstrukcyjne, a także osobisty i indywidualne pomysły i plany dotyczące zapotrzebowania na ciepło. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwalają na efektywną eksploatacje, wraz z elementami, takimi jak ogrzewanie olejowe lub gazowe w układzie wielosystemowym. Dzięki dużej dowolności w realizacji projektów możemy w pełni wykorzystać potencjał tego systemu grzewczego.

Pompy ciepła są maszynami, które wykorzystują przepływ ciepła z obszarów o niższej temperaturze do obszarów o temperaturze wyższej. Proces ten nie jest zgodny z naturalnym kierunkiem przepływu ciepła. Bazuje na dostarczeniu energii cieplnej lub energii mechanicznej z zewnątrz. Tym samym znajdują one swoje zastosowanie w:

 • klimatyzacji pomieszczeń
 • gospodarstwach domowych
 • podgrzewaniu wody użytkowej
 • chłodnictwie
 • ogrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobranym z pomieszczenia
 • przetwórstwie spożywczym (min. zamrażalnie i chłodnie)

Zadzwoń i umów z nami szczegóły

Wysoka jakość i ekonomia

Pompy ciepła wybierane są w nowoczesnych instalacjach przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Są one świetną alternatywną dla klasycznych instalacji grzewczych, wśród, których znajdziemy ogrzewanie gazowe i centralne ogrzewania. Stanowi to doskonałe zrodlo oszczędności. Nie musimy bowiem dodatkowo opłacać procesu grzewczego. Dzięki optymalizacji tego procesu jesteśmy w stanie każdego roku zyskiwać nawet kilka tysięcy złotych.

Pompy ciepła Bielsko-Biała – skuteczna oszczędność

Pompy ciepła to urządzenia, które skutecznie przenoszą ciepło z dolnych źródeł o niskiej temperaturze do źródła górnego w wyższej temperaturze. Znajdujące się w naszej ofercie pompy stanowią nowoczesne, w pełni ekonomiczne i ekologiczne urządzenia grzewcze. Wieloletnia obecność w branży pozwoliła nam zrozumieć potrzeby rynku i dostosować naszą ofertę do oczekiwań naszych klientów. W swojej pracy wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone urządzenia, które wykorzystujemy w swoich projektach.

Zastosowanie – pompy ciepła Bielsko-Biała

Zastosowanie najnowszych komponentów i obecność nowoczesnych rozwiązań technologicznych na rynku sprawia, że pompy ciepła z Bielska-Białej znajdują swój zastosowanie w:

 • klimatyzacji pomieszczeń
 • przetwórstwie spożywczym
 • chłodnictwie
 • gospodarstwach domowych
 • podgrzewaniu wody użytkowej
 • ogrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobieranym z otoczenia

W chłodziarkach i zamrażarkach wysoka skuteczność wypompowywania przechowywanych produktów sprawia, że w prosty sposób możemy obniżyć ich temperaturę i oddać do pomieszczenia, gdzie stoi lodówka lub zamrażarka. Ponadto, obecność pompy ciepła pozwala skutecznie ogrzewać pomieszczenie i wypompowywać ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze. Po podniesieniu temperatury czynnika roboczego, prowadzi on do oddania ciepła do ogrzewanego pomieszczenia.

Pompy ciepła Bielsko-Biała złożone są z kilku komponentów, takich jak:

 • Sprężarka – podstawowe urządzenie, które sprzęża czynnik roboczy krążący w obiegu pompy ciepła. Sprężenie czynnika roboczego w postaci pary powoduje wzrost temperatury i ciśnienia. To urządzenie za pośrednictwem, którego możemy przenosić energię z dolnego do górnego źródła, zasysając parę czynnika roboczego i sprężając ją do ciśnienia skraplania.
 • Parownik – wymiennik ciepła, w którym zachodzi proces absorpcji ciepła z najbliższego otoczenia. Jeśli przepuścimy przez niego czynnik roboczy krążący w obiegu dolnego źródła to parownik odbierze ciepło z obiegu dolnego.
 • Zawór rozprężny – założeniem jego obecności jest rozprężenie czynnika roboczego w obiegu pompy ciepła ze stanu ciekłego do ciśnienia parowania. Zawór ma dwie kluczowe funkcje – dławienie czynnika roboczego, w celu uzyskania wymaganego ciśnienia w skraplaczu i rozprężenie – w momencie, w którym zachodzi konieczność powtórzenia obiegu termodynamicznego.
 • Czynnik roboczy – to czynnik chłodniczy, krążący w obiegu zamkniętym pompy ciepła, który zmienia stan skupienia w zależności od ciśnienia, temperatury. Nazywane jest również termodynamicznym. Bez niego nie jest możliwe prawidłowe przekazywanie energii ze źródła dolnego do źródła górnego.

Pompa ciepła Bielsko-Biała – innowacyjne rozwiązanie

Wiedząc, jak ważnym aspektem jest proces ogrzewania w codziennym funkcjonowaniu chcemy zaoferować najlepszą jakość usług i produktów. Naszym sztandarowym celem jest zapewnienie odpowiednich warunków w każdym pomieszczeniu – niezależenie czy to hala produkcyjna, siedziba firmy czy pomieszczenie gospodarcze. Chętnie opracujemy projekt dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta i zaaranżujemy optymalne warunki do wykorzystania potencjału pomp ciepła w Bielsku-Białej i okolicach. W trakcie trwania współpracy zapewniamy fachowy serwis gwarancyjny.

Dlaczego warto?

 • Stopień sprawności między 300, a 500% – w przypadku pomp ciepła określany jako COP (Coefficient of Performance)
 • Bardzo niskie zużycie energii i koszty ogrzewania, dzięki zastosowaniu specjalnych taryf prądu
 • Brak spalania, co pozwala na rezygnacje z komina
 • Rewersyjne pompy ciepła, które pozwalają na chłodzenie budynku latem
 • Oszczędzanie paliw kopalnych i znaczna redukcja emisji szkodliwego CO2

Obecnie można liczyć na dofinansowanie zakupu pomp ciepła z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także lokalnych programów samorządowych, które wspierają montaż do istniejących już budynków i do dopiero powstających. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów instalacji i uzyskanie kolejnych oszczędności.

Współpracujemy z

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu