Pompy ciepła

Pompy ciepła wykorzystywane są jako doskonała forma odnawialnej energii. Mogą być wykorzystywane  pośrednio w pozyskiwaniu energii z promieni słonecznych, wód gruntowych, powietrza czy energii skumulowanej w gruncie. W każdym przypadku następuje znaczne zużycie paliw kopalnych, zaoszczędzenie wartościowych zasobów i ograniczenie szkodliwych dla klimatu emisji dwutlenku węgla. To główne powody, dla których pompy ciepła zyskały wielką popularność w ostatnim czasie. Ponadto – nowoczesne rodzaje pomp oprócz zapewniana w lecie przyjemnego klimatu w pomieszczeniu, dostarczają do domu orzeźwiający chłód, który koi i uspokaja.

Szeroka oferta pomp ciepła

Nasza oferta obejmuje pompy ciepła dostosowane do każdego zapotrzebowania. Na etapie planowania można uwzględnić okoliczności budowalne i konstrukcyjne, a także osobisty i indywidualne pomysły i plany dotyczące zapotrzebowania na ciepło. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwalają na efektywną eksploatacje, wraz z elementami, takimi jak ogrzewanie olejowe lub gazowe w układzie wielosystemowym. Dzięki dużej dowolności w realizacji projektów możemy w pełni wykorzystać potencjał tego systemu grzewczego.

Pompy ciepła są maszynami, które wykorzystują przepływ ciepła z obszarów o niższej temperaturze do obszarów o temperaturze wyższej. Proces ten nie jest zgodny z naturalnym kierunkiem przepływu ciepła. Bazuje na dostarczeniu energii cieplnej lub energii mechanicznej z zewnątrz. Tym samym znajdują one swoje zastosowanie w:

 • klimatyzacji pomieszczeń
 • gospodarstwach domowych
 • podgrzewaniu wody użytkowej
 • chłodnictwie
 • ogrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobranym z pomieszczenia
 • przetwórstwie spożywczym (min. zamrażalnie i chłodnie)

Wysoka jakość i ekonomia

Pompy ciepła wybierane są w nowoczesnych instalacjach przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Są one świetną alternatywną dla klasycznych instalacji grzewczych, wśród, których znajdziemy ogrzewanie gazowe i centralne ogrzewania. Stanowi to doskonałe zrodlo oszczędności. Nie musimy bowiem dodatkowo opłacać procesu grzewczego. Dzięki optymalizacji tego procesu jesteśmy w stanie każdego roku zyskiwać nawet kilka tysięcy złotych.

Dlaczego warto?

 • Stopień sprawności między 300, a 500% – w przypadku pomp ciepła określany jako COP (Coefficient of Performance)
 • Bardzo niskie zużycie energii i koszty ogrzewania, dzięki zastosowaniu specjalnych taryf prądu
 • Brak spalania, co pozwala na rezygnacje z komina
 • Rewersyjne pompy ciepła, które pozwalają na chłodzenie budynku latem
 • Oszczędzanie paliw kopalnych i znaczna redukcja emisji szkodliwego CO2

Obecnie można liczyć na dofinansowanie zakupu pomp ciepła z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także lokalnych programów samorządowych, które wspierają montaż do istniejących już budynków i do dopiero powstających. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów instalacji i uzyskanie kolejnych oszczędności.