Pompy ciepła Bielsko-Biała – skuteczna oszczędność

Pompy ciepła to urządzenia, które skutecznie przenoszą ciepło z dolnych źródeł o niskiej temperaturze do źródła górnego w wyższej temperaturze. Znajdujące się w naszej ofercie pompy stanowią nowoczesne, w pełni ekonomiczne i ekologiczne urządzenia grzewcze. Wieloletnia obecność w branży pozwoliła nam zrozumieć potrzeby rynku i dostosować naszą ofertę do oczekiwań naszych klientów. W swojej pracy wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone urządzenia, które wykorzystujemy w swoich projektach.

Zastosowanie – pompy ciepła Bielsko-Biała

Zastosowanie najnowszych komponentów i obecność nowoczesnych rozwiązań technologicznych na rynku sprawia, że pompy ciepła z Bielska-Białej znajdują swój zastosowanie w:

  • klimatyzacji pomieszczeń
  • przetwórstwie spożywczym
  • chłodnictwie
  • gospodarstwach domowych
  • podgrzewaniu wody użytkowej
  • ogrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobieranym z otoczenia

W chłodziarkach i zamrażarkach wysoka skuteczność wypompowywania przechowywanych produktów sprawia, że w prosty sposób możemy obniżyć ich temperaturę i oddać do pomieszczenia, gdzie stoi lodówka lub zamrażarka. Ponadto, obecność pompy ciepła pozwala skutecznie ogrzewać pomieszczenie i wypompowywać ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze. Po podniesieniu temperatury czynnika roboczego, prowadzi on do oddania ciepła do ogrzewanego pomieszczenia.

Pompy ciepła Bielsko-Biała złożone są z kilku komponentów, takich jak:

Sprężarka – podstawowe urządzenie, które sprzęża czynnik roboczy krążący w obiegu pompy ciepła. Sprężenie czynnika roboczego w postaci pary powoduje wzrost temperatury i ciśnienia. To urządzenie za pośrednictwem, którego możemy przenosić energię z dolnego do górnego źródła, zasysając parę czynnika roboczego i sprężając ją do ciśnienia skraplania.

Parownik – wymiennik ciepła, w którym zachodzi proces absorpcji ciepła z najbliższego otoczenia. Jeśli przepuścimy przez niego czynnik roboczy krążący w obiegu dolnego źródła to parownik odbierze ciepło z obiegu dolnego.

Zawór rozprężny – założeniem jego obecności jest rozprężenie czynnika roboczego w obiegu pompy ciepła ze stanu ciekłego do ciśnienia parowania. Zawór ma dwie kluczowe funkcje – dławienie czynnika roboczego, w celu uzyskania wymaganego ciśnienia w skraplaczu i rozprężenie – w momencie, w którym zachodzi konieczność powtórzenia obiegu termodynamicznego.

Czynnik roboczy – to czynnik chłodniczy, krążący w obiegu zamkniętym pompy ciepła, który zmienia stan skupienia w zależności od ciśnienia, temperatury. Nazywane jest również termodynamicznym. Bez niego nie jest możliwe prawidłowe przekazywanie energii ze źródła dolnego do źródła górnego.

Pompa ciepła Bielsko-Biała – innowacyjne rozwiązanie

Wiedząc, jak ważnym aspektem jest proces ogrzewania w codziennym funkcjonowaniu chcemy zaoferować najlepszą jakość usług i produktów. Naszym sztandarowym celem jest zapewnienie odpowiednich warunków w każdym pomieszczeniu – niezależenie czy to hala produkcyjna, siedziba firmy czy pomieszczenie gospodarcze. Chętnie opracujemy projekt dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta i zaaranżujemy optymalne warunki do wykorzystania potencjału pomp ciepła w Bielsku-Białej i okolicach. W trakcie trwania współpracy zapewniamy fachowy serwis gwarancyjny.

Kontakt


GTH POLSKA
pl. Marcina Lutra 14
43-300 Bielsko-Biała

tel +48 33 810 02 61
tel. +48 500 030 202
biuro@gthpolska.pl

Tu jesteśmy!


 

GTH Polska

plac Marcina Lutra 14
43-300 Bielsko-Biała